W dniu wspomnienia św. Jana Pawła II, przedpołudniem, gdy słońce nieśmiało wychylało się zza chmur, nasza Siostra Maria Aleksandra od Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Fatimskiej złożyła Bogu Przedwiecznemu swoje śluby życia Świętą Ewangelią w posłuszeństwie, bez własności i w czystości.

Eucharystię celebrowało 7 kapłanów pod przewodnictwem br. Łukasza Woźniaka, prowincjała Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W uroczystościach brali udział rodzina s. Aleksandry, przyjaciele jej i całej wspólnoty, parafianie, no i oczywiście my – wspólnota Klarysek Kapucynek ze Szczytna i siostry z Brwinowa, które uświetniły Eucharystię piękną grą i śpiewem.

„Niech choć to zostanie w waszej pamięci: Dla Boga nie ma nic niemożliwego” – tak zwracał się br. Łukasz do s. Aleksandry i do wszystkich zebranych podczas swojej homilii. „Doświadczamy Bożej adopcji i jesteśmy Jego dziećmi”, mamy wszystko, więc skupmy się na Chrystusie, na Królestwie Bożym. I życie konsekrowane, które wybrała s. Aleksandra jest tego wyrazem; tego świadkiem, że Bóg wystarcza… Ojciec Prowincjał przypomniał także, że mamy być jak Maryja – córkami Ojca, matkami Syna i Oblubienicami Ducha Świętego, tak jak nauczał św. Franciszek wspólnotę św. Klary…I tego życzymy Neoprofesce i nam wszystkim.

Piękna uroczystość, podczas której s. Aleksandra ślubowała Bogu życie tylko dla Niego we wspólnocie Sióstr Klarysek Kapucynek w Szczytnie. Neoprofesce życzymy wytrwania i otwartości na prowadzenie Ducha Świętego i polecamy ją waszym modlitwom.