O rozeznawaniu misji macierzyństwa i ojcostwa duchowego przynależnej do życia konsekrowanego, życia mniszego – mówił 14 sierpnia br. Minister Prowincjalny Br. Łukasz Woźniak podczas Mszy św., w czasie której s. Maria od Jezusa w Ogrójcu (Agnieszka Ignatowska), złożyła profesję wieczystą na ręce Opatki Klasztoru Mniszek Klarysek Kapucynek s. M. Weroniki od Jezusa Sługi w Szczytnie.

Uroczystościom przewodniczył Minister Prowincjalny br. Łukasz Woźniak, któremu towarzyszył Wikariusz Prowincjalny br. Tomasz Wroński. Obecni byli także bracia: Michał Deja z Zakroczymia, Rafał Chawryluk, kleryk oraz kapłani diecezjalni i zakonni zaproszeni na to wydarzenie. Była również najbliższa Rodzina, Przyjaciele i inni wierni, którzy gromadzą się na modlitwie w naszym klasztornym kościele.

W czasie homilii główny celebrans, poruszył temat rozeznawania jako ideału życia chrześcijańskiego. Wyjaśniając słowa Ewangelii świętego Jana z piętnastego rozdziału wezwał do trwania bez lęku w miłości Boga Ojca; do tego, by pozwalać kształtować swe serce w ten sposób, aby było sercem córki i syna, a nie niewolnika. Wspomniał też o apotaksji, która w starożytnym życiu zakonnym charakteryzowała nasze trzy śluby i była  odrzuceniem tego, co światowe, tego co nieewangeliczne, wszystkiego, co naznaczone mentalnością egoistyczną.  Apotaksja to wybranie serca syna, serca córki. Śluby zakonne mówią to samo – są pójściem za wołaniem Pana, ukierunkowaniem życia na więź z Chrystusem. Bo tylko On – Chrystus – wie, czym jest prawdziwa miłość. Takiej głębokiej i zażyłej relacji z Oblubieńcem życzył Prowincjał Neoprofesce i zgromadzonym na uroczystości.

Po Eucharystii odbył się obiad w atmosferze franciszkańskiej radości.